ХРВАТСКА – МАРОКО

ХРВАТСКА и Мароко од 16 часот ќе играат натпревар за третото место на Светското првенство во Катар. Во полуфиналето Хрватска загуби од Аргентина со

Читај повеќе

ХРВАТСКА – АРГЕНТИНА

ХРВАТСКА и АРГЕНТИНА од 20 часот ќе играат во полуфиналето на Светското првенство во Катар на стадионот „Лусаил иконик“. Според обложувалниците, Арген

Читај повеќе