СП КАТАР 2022

ХРВАТСКА – АРГЕНТИНА

ХРВАТСКА и АРГЕНТИНА од 20 часот ќе играат во полуфиналето на Светското првенство во Катар на стадионот „Лусаил иконик“. Според обложувалниците, Аргентина е фаворит за влез во финалето, а мечот ќе го суди најдобриот италијански судија Даниеле Орсато. Во второто полуфинале во среда ќе играат Франција и Мароко.

Сподели: