Страшна несреќа на американски скијач: Ја удри главата во оградата, а потоа со хеликоптер беше префрлен во болница! (ВИДЕО)

Американскиот скијач Томи Форд доживеа несреќа за време на велеслаломот што се вози во Аделбоден, Швајцарија. Американецот стартуваше четврти на па

Читај повеќе