ФУДБАЛШпанија

Скандал по Ел Класико. Пике излезе на теренот и му се развика на судијата. Делегатот го бркаше

ПО натпреварот на Ел Класико во кој Барселона беше поразена од Реал Мадрид со 2: 1, се случи скандал во кој учествуваше Пике.

► КЛИКНЕТЕ ОВДЕ И ПОГЛЕДНЕТЕ ГО РЕЗИМЕТО НА МЕЧОТ

Стоперот на Барселона не настапи на мечот, но после тоа имаше што да му каже на судијата Хесус Гил Манзан. Тој слезе на теренот да го повика судијата зошто не додаде повеќе судиско обесштетување откако поминаа основните четири минути.
Делегатот на клубот од Барселона, Карлос Навал мораше да го раздели дуото за да избегне посериозен конфликт, а Пике исто така се обиде да го брка во соблекувалната.

Пике потоа продолжи да му се жали на Манзан во тунелот за одлуките што ги сметаше за контроверзни за време на состанокот. Сè уште не е познато како Пике ќе биде казнет за оваа постапка, но сигурно е дека санкцијата ќе биде.

Сподели: