НБА

Никогаш не сте виделе вакви два неуспеси на кошаркар на НБА во една акција

ВЕЧЕРВА, Оклахома ја победи Минесота со 112: 103, но по натпреварот најмалку се зборуваше за победата на Тандер и за самата игра.

Неверојатните две промашувања на младиот дебитант Тандер Тао Маледон го обиколија светот.

19-годишниот Французин на почетокот на играта започна да контрира против кошот, па најпрво промаши чист пас, а потоа ја фати топката и се обиде да ја сруши, но и промаши

Сподели: