ИталијаФУДБАЛ

Јувентус ги отпиша сите, освен овие пет играчи

Шампионот на Италија оваа сезона ќе му го отстапи тронот на Интер во Серија А бидејќи има пад од десет поени разлика. Во Лигата на шампионите, Јувентус беше елиминиран во осминафиналето од Лигата на шампионите од Порто, па сезоната беше прогласена за неуспешна во март.

Федерико Киеза, Дејан Кулушевски, Матијас де Лигт, Артур и Данило се сигурни дека ќе останат во клубот, пишуваат Италијанците.

Сите други се на продажба, вклучително и Кристијано Роналдо и Пол Дибала кои беа уништени од честите повреди.Буфон и Киелини се очекува да ја завршат својата кариера, по што Јувентус ќе започне со расчистување на играчкиот кадар.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Сподели: