ФУДБАЛШпанија

Погледнете како голманот на Севилја погоди за нерешено во судиското надоместок

Голманот на СЕВИЛИЈА, Јасин Буну, попознат под прекарот Боно, постигна гол во судиското продолжение за натпреварот помеѓу Ваљадолид и Севилја, кој заврши 1:1.

Ваљадолид поведе во 44-та минута со голот на Фабијан Орелан од удар од белата точка. Се чинеше дека ја изненади Севилја и постигна важни три поени во борбата за останување, но голманот на Севилја имаше и други планови.

► КЛИКНЕТЕ ОВДЕ И ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ВИДЕОТО

Севилја изведе корнер во последните моменти од играта, топката кружеше во шеснаесетникот, а Коунде успеа да му ја додаде топката на Мароканецот Бони, кој дојде до скокот и со лева ја стави топката во мрежата.
Андалузијците остануваат четврти со 55 бода, четири помалку од Барселона и десет повеќе од Реал Сосиедад, додека Ваљадолид е 16-ти со 27 бода, четири повеќе од опасната зона.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Сподели: