НБА

На сред натпревар, Дончиќ му пријде на судијата со прашање. Видеото од нејзината реакција е вирално

ЛУКА ДОНЧИЧ постигна 42 поени со шест скока и девет асистенции против Лос Анџелес Клиперс пред два дена. Словенецот повторно беше брилијантен, а неговиот Далас, благодарение на него, ги совлада Лос Анџелес Клиперс со 105: 89.

Во еден момент, иако тоа ретко го прави, Дончич реши да и пријде на судијата и да ја праша зошто не одигра фаул. Се чини дека и тој малку ја шармираше, нејзината реакција беше значајна.

Прашање е како Анамарија Голтес, девојката на славниот словенечки кошаркар, ќе ја разгледа оваа ситуација.

Сподели: