АнглијаЛига на Европа

Голман на Тотенхем: Некој помисли дека го добивме Динамо. Им се извинувам на навивачите

ЏО ХАРТ се извини по неверојатниот гаф што го направи по испаѓањето на Тотенхем од Динамо во Лигата на Европа.

Загребскиот клуб на крилјата на тројкиот стрелец Мислав Оршиќ славеше со 3: 0 и на тој начин надомести 0: 2 од Лондон за пласман во четвртфиналето од Лигата на Европа.

Харт, голманот кој синоќа беше на клупата на Тотенхем, го објави резултатот од натпреварот на Инстаграм по натпреварот со зелена ознака и порака: „Готова работа“. Неколку минути подоцна, објавата беше избришана, но не помина незабележано.


“Утрински момци, чувствувам дека мора да се извинам во име на мојот ПР тим. Утрово откако се разбудив забележав дека некој помисли дека победивме со 3-0. Невнимателно е, и така звучи, но е вистина. Напишано е: ‘Работа тоа е неприфатливо и сигурен сум дека тоа изнервира многу луѓе и жал ми е за тоа. Не дојде од мене и не чувствувам ништо друго освен љубов кон клубот и поддршка за тимот. Јас чувствувам депресијата како момците, затоа се извинувам “, рече Харт.

Сподели: