ОСТАНАТИ СПОРТОВИ

Тајгер Вудс беше пренесен во болница по тешка сообраќајна несреќа, тој е на операција!!!

ТAJГЕР ВУДС доживеа тешка сообраќајна несреќа по што беше пренесен во болница, пренесоа американските медиуми. Легендарниот играч на голф бил сам во автомобил кој бил многу оштетен во несреќата.

21:50 часот ПГA турнејата издаде официјално соопштение по несреќата на Вудс.

„Ги чекаме вестите што ќе ги добиеме кога операцијата ќе заврши. Во име на сите играчи од ПГА турнејата и нашиот персонал сакаме да укажеме дека Тајгер е во нашите молитви и ќе ја имаме целосната поддршка за време на опоравувањето. ”


Зборував со него по завршувањето на Мастерсот во 2019 година, кога го направи најголемиот кам-бек во историјата на спортот. Се сеќавам дека тој едвај стана од столот по интервјуто”, рече Сколс и додаде:

„Тешко е да игра четири рунди голф на крајот од кариерата, но има 45 години. Ако повредите на ногата се сериозни како што велат, тоа е веројатно крај на неговата кариера“.

21:15 Првата информација што пристигнува вели дека повредите на Вудс се „од умерени до критични“ и дека Вудс бил опериран. Тоа е она што го пренесува Си-Ен-Ен, наведувајќи дека тоа не е опасно по живот.

Сподели: