ФУДБАЛ

Ливерпул игра фантастично!!!

Актуелните шампиони продолжуваат да одат по титулата.

Јирген Клоп има огромни проблеми со составување тим секоја недела, тој никогаш не знае кого ќе испрати на теренот, но кога ќе започне играта …

Ливерпул игра фантастично, а тоа го почувствува и Вулверхемптон вечерва . Лесна и убедлива победа за „црвените“.

Ливерпул – Вулверхемптон 4: 0
/ Салах 24, Вајналдум 58, Матип 67, Семедо 78 аг /

Повторно без неколку многу важни играчи, Ливепрул требаше да има тежок ривал против нив. Одбраната беше едвај составена, но ниту тоа не ги вознемири Јирген Клоп и неговите момци.

Првото невнимание на Вулерхамптон го искористи Мо Салах , кој изведе феноменално фрлање пред Коади, а потоа рутински ја победи Патриша. беше доволно за предност на полувремето, пред домаќинот да игра дополнително пред две илјади навивачи.

Треба ли да ти споменеме дека по толку месеци, на Енфилд се слушна карактеристичната химна?

Во продолжението од мечот погоди Вајналдум, потоа Матип, а на крајот Садио Мане толку многу го збуни Нелсон Семед што десниот бек на „волците“ од публика на пет поени ја испрати топката во својата мрежа.

Победата над Вулверхемптон му донесе нов скок на табелата на Ливерпул. Сега Тотенхем и Ливерпул го делат првото место со по 24 поени и дејствуваат како најсериозни кандидати за титулата.

Сподели:

Comment here