АнглијаФУДБАЛ

Клоп: Секогаш е моја вина!!!

ЛИВЕРПУЛ синоќа доживеа голема грешка на домашен терен во Премиер лигата против Барнли, тим кој се бори да остане во шампионатот.

Тој загуби со 1: 0 и покрај 27 удари кон противничкиот гол. Ова е петти натпревар по ред на кој Ливерпул не успеа да победи.

После натпреварот, менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп се обвини самиот себеси.

“Изгубивме натпревар што беше невозможно да се загуби, но тоа се случи. Тоа е моја вина. Моја работа е да им ја всадам потребната доверба на момците и тоа не се случи. Имавме многу шанси за гол, но донесовме лоши одлуки во последен момент”. – рече Клоп.

Ливерпул влезе во оваа игра без Салах, Хендерсон и Фирмињо. Клоп сепак се обвинува себеси.

“Секогаш е моја вина. Кога ќе им објаснам на играчите кои потези треба да ги направат за да му наштетат на противникот, тогаш морам да објаснам уште подобро. Желбата не е проблем за играчите”, рече Клоп.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Сподели: