АнглијаФУДБАЛ

ФЕРГУСОН: СРЕЌА ШТО СУМ ВО ПЕНЗИЈА

Во недела ќе се одигра дербито во Премиер-лига меѓу Манчестер Јунајтед и Ливерпул. За оваа средба свој коментар даде легендарниот тренер на Манчестер Јунјатед, Алекс Фергусон.

Дуелот меѓу Јунајтед и Ливерпул е натпревар на сезоната. Играат двете најуспешни екипи во земјата. Среќа што сум во пензија, нивните игри во последните две сезони се феноменални“, изјави Фергусон.

Останува да видиме на крајот кој ќе излезе како победник, Јунајтед е лидер, има три бода повеќе од второпласираниот Ливерпул.

Сподели: