Анализа на натпревариТИКЕТ НА ДЕНОТ

Анализа на натпревари 15.01.2021

Евролигата и Италијанците се актуелни денес, а ние  подготвивме неколку интересни комбинации за вас.

18.00 часот ЦСКА Москва – Барселона

Апсолутни дерби рунди, недели, можеби дури и месеци во Евролигата, бидејќи во арената Мегаспорт во Москва, силите ќе ги одмерат двете првопласирани и, очигледно, двете најдобри екипи на „стариот континент“. Без оглед како ќе заврши овој дуел, нема да има промени на врвот на табелата бидејќи „армиите“ имаат уште две победи, но на овој натпревар ќе останат без Вил Клејбурн, можеби дури и Даниел Хекет. Со триумфот, Барса опасно ќе се закани дека ќе ја преземе лидерската позиција поради меѓусебниот скор.

Предлог: H2 -4,5 (1,87)

18.00 часот Фенербахче – Панатинаикос

Уште една класика на европската кошарка, тимови кои ги поврзуваше славниот  Обрадовиќ во претходните сезони. Сега во Истанбул е заменет од неговиот сонародник Игор Кокошков, и се чини дека тој оди сè подобро и како напредува сезоната. Ден пред овој дуел, Панатинаикос доби нов тренер, а тоа ќе биде Израелецот Одед Каташ. Ќе видиме што ќе донесе оваа промена, и сигурно нема да го смени статусот на Немања Недовиќ, кој ја продолжи фантастичната стрелачка серија против Асвел во последното коло.

Предлог: 1 & | + | 158,5 (2,40)

 20.30 часот Сојуз – Бајер Л.

Унион повторно игра во Берлин, а по ремито 2: 2 со „волците“ (го загубија водството со играч повеќе), уште еднаш има тежок испит. Од нив не треба да се очекува да останат меѓу шесте екипи, но сигурно ќе се борат да излезат во Европа. Баер е во огромна криза бидејќи по два порази Вердер не победи на домашен терен. Апатијата се провлече во тимот, што е карактеристично за тој клуб, а прашање е кога ќе успеат да го надминат. Willе бидат пречекани со нож и ќе видиме дали имаат одговор.

Предлог: GG & 3 + (2.30)

20.45 Лацио – Рим

Големо римско дерби и огномет во најавата. Добро е познато колку не им се допаѓаат на овие ривали, а сега се чини дека и двајцата имаат причина да очекуваат многу од ова „Дерби на капитал“. Лацио лесно ја реши Парма со нова асистенција на Сергеј Милинковиќ-Савиќ и е во добар налет. Рома имаше победа против Интер, и на крајот се спаси во драматично финале. Така, таа прекина серија од три последователни триумфи, но сè ќе излечеше со соборувањето на најголемиот ривал.

Предлог: GG & D2 + (2,80)

ВКУПНА КВОТА 28,92

Сподели: