ИталијаФУДБАЛ

Шок за Милан на денот на дербито, вирусот и на Сан Сиро!

Фудбалерите на Милан и Јувентус вечерва играат големо дерби, а двата тима имаат проблеми со заразени играчи.

Откако од вчера се знаеше дека Алекс Сандро и Хуан Куадрадо се позитивни во редовите на Јувентус, на денот на натпреварот пристигна потврда дека Анте Ребиќ и Раде Круниќ се заразени во Милано.

Двајцата во моментов се во самоизолација, немаат никакви симптоми, но не можат да излезат на терен вечерва.

Ова е голем удар за Стефано Пиоли, откако Сандро Тонали беше суспендиран, а Златан Ибрахимовиќ, Алексис Салемајкерс, Бенансер и Матео Габија беа повредени.

Главниот проблем на Пиоли сега ќе биде во нападот, се очекува да го предводи Леао, со помош на Брахим Дијаз и Саму Касти Casехо.
Натпреварот Милан – Јувентус е на програмата во 20.45 часот.
Сподели: