АнглијаФУДБАЛ

ОЛЕ ГУНАР СОЛСКЕР ПО ПОБЕДАТА: ‘Можеме да победиме во кое било време и каде било!’

Оле Гунар Солскјер беше многу задоволен по новата победа на неговиот тим!

Манчестер јунајтед можеби не игра како што би сакале сите, но факт е дека тие имаат резултати во Премиер лигата оваа сезона . Синоќа го совладаа тимот на Вулверхемптон во неверојатно финале.

Сите од „ Театарот на соништата “ доживеаја наплив на ентузијазам , а особено задоволен беше тренерот Солскјер, како и стрелецот на победничкиот гол Маркус Рашфорд.

„Овој резултат е од огромно значење за самодовербата. Сега сме различни, подобро психички и физички. Самодовербата дојде преку игри и резултати, имаме играчи на теренот кои се во можност да сменат натпревар во секунда. Важно е да изберете такви личности и играчи. Ја додадовме таа искра, иако секако помага кога резултатите одат по ваш избор. Уште порано рековме дека е важно да постигнеме повеќе голови во финишот и со тоа да освоиме повеќе поени. Тоа го направивме неколку пати оваа сезона. Верата е таму, играчите сега мислат дека можат да победат во секое време, каде било! ‘ – изјави шефот на стручниот штаб на Манчестер Јунајтед

Сподели: