Анализа на натпревариТИКЕТ НА ДЕНОТ

Анализа на натпревари 15.12.2020

Овој вторник нè очекуваат натпревари од некои од најсилните европски лиги, а со нашиот партнер за обложување Фудбалско обложување, подготвивме добитна комбинација за вас!

ВТОРНИК

18.30 часот Ajntraht – Borusija M.

Ајнтрахт е специјалист за ждрепки оваа сезона, но со ваква статистика не можат да стигнат далеку. Потребни се победи, и тој тешко дека ќе може да ја бара против нападнатиот Менша. Тие со нетрпение го очекуваат осминафиналето од Лигата на шампионите во Менхенгладбах и сигурно сакаат да ја завршат годината со стил. Затоа, можеби треба да се очекуваат повеќе голови на овој натпревар. На три од последните четири меѓусебни дуели, тоа беше 4+, и секогаш гол-гол.

Предлог: II2 + (1,68)

20.30 часот Herta – Majnc

Херта го доби големото градско дерби на Олимпискиот стадион во Берлин по пресвртот и секако е фаворит против Мајнц, кој во првата третина од Бундеслигата покажа дека нема квалитет за да преживее во елитата. Вистина, единствениот триумф оваа сезона го постигнаа избраниците на Јан-Мориќ Лихт на гостински терен, и славеа со резултат 3: 1 во Фрајбург. Освен ако нема непредвидени околности, сино-белите треба да бидат прашани од апсолутно сите на овој натпревар.

Предлог: 1 и 2 + (2.10)

19.00 часот Vulvs – Čelsi

Според сите параметри, ова треба да биде многу ефикасно совпаѓање. Нуно Еспирито Санто, од триумфот во декември 2012 година над овој ривал, не знае за победата. Минатата сезона, Челси постигна дури пет гола во мрежата (2: 5), а во јули исто така славеше (2: 0). Домаќинот има многу проблеми со фрактурата на черепот на најдобриот напаѓач Раул Хименез. Доколку се опорави, ќе има притисок да се брани Лампард.

Предлог: 12 и 3 + (2.15)

20,45 часот Benevento – Lacio

Домаќинот покажа против Јувентус да не постигнува премногу големина на ривалот. Дури и таа ги инспирира избраниците на Пип Инзаги, така што нивната средба со Лацио дојде по нарачка. Гостите знаат да се сопнат, тоа се чувствуваше многу пати. Тие добија извесно обезбедување со Реина на голот наместо Стракоша, но ако им биде запрен средниот ред, тие стануваат безопасни. Последните три натпревари на Беневенто беа 0-2 голови.

Предлог: X2 и 2-3 (2,70)

21.00 часот Votford – Brentford

Ватфорд малку забави, а потоа избраниците на Владимир Ивиќ играа како што треба. Само Кардиф одзеде три бода од овој стадион. Впечаток е дека гостите изгубија малку самодоверба поради елиминацијата од минатата сезона во финалето од плејофот. Тие се опасни, но не и нерешливи. Клучот е да се запре големиот Иван Тоне. Головите не треба да се пропуштаат.

Предлог: 1 & GG (5,60)

22.00 часот Real Madrid – Atletik Bilbao

Реал Мадрид нема многу можност да пресмета. Тој мора да стапне на противник од Баскија, кој е крајно непредвидлив. Само минатата сезона, тој зеде поени од тука и го стори истото во 2018. Вистина, и во двата пати. Она што треба да се има на ум е дека пет од претходните шест натпревари на овие ривали беа во опсег од 0-2 голови.

Предлог: II1-2 (1,62)

ВКУПНА КВОТА 185,79

* Квотите се предмет на промена

Сподели: