УЕФА ЕУРО 2020ФУДБАЛ

Бејл: Луѓето ми поставуваат глупави прашања

Поразот од Данска во осминафиналето од Еврото со 4: 0 го налути најдобриот играч на Велс, Герет Бејл (31), што можеше да се види дури и за време на самата игра во дискусиите со судијата и противниците.

Бејл се појави пред новинарите по натпреварот, но откако беше запрашан дали ќе престане да игра за Велс, тој реши да го напушти интервјуто.

Офанзивниот играч на Реал беше нешто поелоквентен во интервју за велшкиот канал С43.

“Сакам да продолжам да играм. Луѓето ми поставуваат глупави прашања. Обожавам да играм за Велс. Ќе играм за Велс до денот кога ќе престанам да играм фудбал. Ќе го искористиме ова искуство од Евро во квалификациите за СП 2022 во Катар. „

Да потсетиме, во последните месеци многу се шпекулираше за иднината на Бејл. Реал го нема во своите планови, па дури се појавија гласини дека Бејл целосно ќе го напушти фудбалот, но тие беа одбиени, иако неговата иднина се уште е неизвесна.

Сподели: