Лига на ШампиониФУДБАЛ

Реванш од Лигата на шампионите Челзи против Реал Мадрид!

Првиот натпревар пред осум дена заврши 1-1.

Лука Модриќ ќе игра за Реал од првата минута, додека Мате Ковачиќ не е ниту на клупата на лондонскиот клуб поради повреда.

„Сите треба да бидат подготвени за натпреварот, освен Мате Ковачиќ, кој нема да биде во составот“, изјави тренерот на тимот Томас Тухел пред натпреварот.

Победникот од овој дуел во финалето ќе игра против Сити.

СОСТАВИ:
ЧЕЛСИ: Менди, Кристенсен, Рудигер, Тиаго Силва, Аспиликуета, Чилвел, Канте, orgоргињо, Маунт, Хаверц и Вернер

РЕАЛНО: Куртоа; Начо, Милитао, Серхио Рамос, Менди, Касемиро, Крос, Модриќ, Азар, Бензема и Винисиус

ЧЕЛЗИ – РЕАЛ МАДРИД ОД 21 часот
Курс на натпреварот:
0 ‘Го чекаме почетокот

Сподели: