АнглијаФУДБАЛ

ТОТЕНХЕМ НЕ УСПЕА ДА СЛАВИ ВО ГРАДСКОТО ДЕРБИ: Фулам постигна важен бод!!!

Тотенхем повторно се сопна!

Фудбалерите на Тотенхем одиграа нерешено на домашен терен против Фулам , 1: 1 (1: 0) во мечот од 16-то коло во Премиер лигата.

Домаќините влегоа подобро во мечот и во 25-та минута Хари Кејн по центаршутот на Серхио Регилон погоди со глава за 1: 0. Со овој резултат заминаа на одмор.

Во продолжението од мечот гостите погодија во 74-та минута, а стрелец беше Иван Кавалеиро и со тоа го постави конечниот резултат.


Александар Митровиќ не беше ниту на клупата во тимот на Фулам.

По ова реми, Тотенхем остана на шестата позиција со 30 бода, шест помалку од лидерот на Манчестер, додека Фулам има 12 бода и ја зазема 18-та позиција во шампионатот.

Во следното коло, Тотенхем ќе гостува кај Шефилд Јунајтед, додека Фулам ќе се сретне со Челси.

Сподели: