Конгоанскиот ракометар е хит на Светското првенство, тој е вистинска монструозност: Тој ги победи ривалите на линија со стомакот

Демократска Република Конго дебитираше на Светскиот ракометен шампионат со мечот против Аргентина, африканската репрезентација беше поразена со резулт

Читај повеќе