Конгоанскиот ракометар е хит на Светското првенство, тој е вистинска монструозност: Тој ги победи ривалите на линија со стомакот

Демократска Република Конго дебитираше на Светскиот ракометен шампионат со мечот против Аргентина, африканската репрезентација беше поразена со резулт

Читај повеќе

БАРСЕЛОНА ОДИ ПОНАТАМУ БЕЗ ПОГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ: Каталонците преку ПСЖ стигнаа до финалето во Лигата на шампионите, испаднаа Васпрем!

Изненадувачки лесна победа за Барселона! Ракометарите на Барселона го совладаа ПСЖ, со резултат 37:32 (18:14) и се пласираа во финалето на ЕХФ Лига

Читај повеќе