ДЕ БРУJЕ ОДБИ НОВ ДОГОВОР! Манчестер Сити во неволја, Белгиецот сака највисока плата во Премиер лигата!Манч

Откако оствари голема победа во дербито на Премиер лигата против Челси и се опорави од проблемите предизвикани од круната, Манчестер Сити доживеа нова

Читај повеќе

МУРИJО И ТОТЕНХЕМ СЛАВEA БЕЗ ПОГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ: Одличниот натпревар на домаќините го одбележа јубилејот на Сон! (ФОТО) (ВИДЕО)

Тотенхем славеше без поголеми проблеми! Во рамките на 17-то коло во англиската Премиер лига се сретнаа играчите на Тотенхем и Лидс . Избр

Читај повеќе