НБА: Денвер го претрпе четвртиот пораз, Јокиќ на чекор до трипл-дабл – Атланта му се одмазди на Бруклин (ВИДЕО)

Кошаркарите на Денвер Нагетс го претрпеа четвртиот пораз од почетокот на сезоната, овој пат Феникс излезе од „Пепси центарот“ како победник (103: 106)

Читај повеќе