Лига на ШампиониФУДБАЛ

Познат холандски судија: Ањели е обичен лажго, измамник и предавник!!!

СВЕТСКИОТ свет е лут на претседателот на Јувентус, Андреа Ањели. Ањели е главниот иницијатор на Европската фудбалска супер лига, која треба да започне во август оваа година.

Анџели најпрво беше жестоко критикуван од претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, а сега истото го стори и поранешниот холандски судија и сегашен член на УЕФА, Мајкл ван Праг.

“Нашата последна недела од комитетот беше навистина посебна. Мојот колега Ањели, кој секако не беше присутен, се покажа како обичен лажго, измамник и предавник. Овој трет обид за отцепување навистина помина скандалозно”, рече 73-годишниот старец Холанѓанец.
Да потсетиме, Реал, Милан, Арсенал, Атлетико Мадрид, Челси, Барселона, Интер, Јувентус, Ливерпул, Манчестер Сити, Манчестер Јунајтед и Тотенхем објавија дека постигнале договор за создавање на ново натпреварување.

Сподели: