Лига на ЕвропаФУДБАЛ

Погледнете како дефанзивецот на Динамо го криеше пеналот од кој поведе Виљaреал

ВИЉАРЕАЛ поведе со 1-0 против Динамо во првиот четвртфинален натпревар од Лигата на Европа откако стоперот на домаќинот Кевин Теофил-Кетрин направи фаул за пенал.

Морено нафрли од левата страна на шеснаесетникот, а Теофил-Кетрин ја крена раката и со тоа спречи топката да дојде пред голот на Динамо.

Судијата Зиберт веднаш покажа на пеналот, кој Морено мора да го претвори во гол. Ливаковиќ се фрли надесно, а најдобриот стрелец на Виљареал ја шутираше лево.
Искусниот стопер на Динамо направи сериозна грешка во неколку важни натпревари оваа сезона.

Сподели: