Светско Првенство Квалификации 2024ФУДБАЛ

Кикс на Шпанија против Грција

Шпанците доминираа од почетокот на мечот, а поведоа во 33-та минута преку Мората. Сепак, Грција израмни од пенал во 57. минута, а стрелец беше Бакасетас.

На вториот натпревар од оваа група, Шведска ја победи Грузија со 1: 0 на домашен терен со голот на Класон (35 ‘), асистиран од повратниците во репрезентацијата на Ибрахимовиќ, додека изборот на Косово беше слободен во оваа рунда

Standings provided by SofaScore LiveScore

Сподели: