ФУДБАЛШпанија

Модриќ го започна пресвртот на Реал Мадрид

РЕАЛ МАДРИД го совлада Елче со пресврт во играта од 27. коло во Ла Лига, а херој на мечот беше двојниот стрелец Карим Бензема. Францускиот напаѓач постигна одличен погодок во 91. минута за конечни 2: 1 , а 18 минути пред тоа го израмни резултатот со својот прв погодок на играта.Тој го постигна на додавањето на Лука Модриќ.
Капитенот на хрватската репрезентација ја доби топката откако изведе корнер од левата страна на теренот, направи неколку чекори со тоа во нозете, следејќи ја линијата на противничкиот шеснаесетник, а потоа реши да фрли во кој се најде Бензема.

► КЛИКНЕТЕ ОВДЕ ЗА ВИДЕО

Standings provided by SofaScore LiveScore

Сподели: