Лига на ШампиониФУДБАЛ

ВИДЕО Ибрахимовиќ беше вулгарно навреден на Маракана

ЦРВЕНА SВЕЗДА и Милан одиграа 2: 2 во првиот натпревар од шеснаесеттото финале во Лигата на Европа.

Милан поведе во 42-та минута со комичен автогол на Панков, но Звезда изедначи на голот на Канга од пенал во 52-та минута. Тео Хернандез погоди на ист начин во 61. минута за 1: 2, а домаќините останаа со играч помалку откако Родиќ доби втор жолт картон во 77. минута. Иако играа со играч помалку, Црвена звезда изедначи во третата минута од судиското обештетување со голот на Павков.

Милан играше во комбиниран тим, а Златан Ибрахимовиќ го гледаше натпреварот од трибините. Откако Милан поведе, Ибрахимовиќ скокна и го прослави голот, што разбесни неколку навивачи на Звезда кои успеаја да се запишат на списокот на гости.

“Седнете, Златан! П…*, смрдливо копиле. Е…* во уста да ве е….!” навивач рикаше во видео што се прошири на социјалните мрежи.

Сподели: