ИталијаФУДБАЛ

Конте: Четвртиот судија многу добро знае што се случи на натпреварот со Јувентус

ЈУВЕНТУС и Интер вчера одиграа нерешени 0-0 во Милано на реваншот од полуфиналето на Купот на Италија, а натпреварот го коментираше тренерот на Интер, Антонио Конте, пред ТВ-камерите.

По состанокот, Конте се поврза со лидерот на Јувентус, Андре Ањели и му го покажа средниот прст, а новинарите беа заинтересирани како тој го коментира настанот.

“Јувентус треба да ја каже вистината. Мислам дека четвртиот судија слушна се што се случи во текот на натпреварот. Треба да бидеме малку по poљубезни од Јувентус. Тој треба да покаже поголема почит кон оние кои ја вршат оваа работа”, изјави Конте за РАИ.

Сподели: