ИталијаФУДБАЛ

Анте Ребиќ постигна два гола за 60 секунди! (Видео)

МИЛАН го победи Кротоне со 4-0 во 21-то коло од Серија А.

Главни херои на победата беа Златан Ибрахимовиќ и Анте Ребиќ. Ибрахимовиќ најпрво го постигна 500. гол во клупската кариера во 30. минута со асистенција на Рафаел Леао , а во 64. минута зголеми на 2: 0 со асистенција на Хернандез.

Шоуто потоа го презеде хрватскиот репрезентативец. Ребиќ беше највисок во скокот по корнерот во 69-та минута и погоди за 3: 0.

Само една минута подоцна, Ребиќ го постигна својот втор гол на играта и четврти оваа сезона во шампионатот. Ибрахимовиќ шутираше кон голот, а Калханоглу му ја додаде топката на Ребиќ, кој ја растури мрежата освен волеј. Турскиот играч беше негов асистент и за првиот гол.

Со оваа победа Милан остана на врвот на италијанскиот шампионат со два бода предност пред градскиот ривал Интер.

Сподели: