КОШАРКАНБА

Леброн разочаран од одлуката во НБА лигата: Ова е како шлаканица

ЛЕБРОН, најголемата ѕвезда во НБА лигата, го критикуваше фактот дека Ол стар ќе се одржи и оваа година.

Кошаркарот на Лос Анџелес Лејкерс се огласи откако НБА лигата им рече на клубовите да се подготват за домаќин на Ол Стар, кој започнува на 7 март во Атланта.

“Јас не сум возбуден за секунда за Ол-Стар. Не разбирам зошто го играме, но очигледно е зделка. Ова е како шлаканица. Сè уште се соочуваме со пандемија на коронавирус, а ние ќе ја донесиме целата лига во еден град. Не сум задоволен од тоа. “но не можам да променам ништо. ќе бидам физички, но не и психички”, изјави Леброн, кој има добиено најмногу -Sвездата гласа досега од кошаркарите на Западната конференција.

Фокс: Ова е глупаво, само ги интересираат парите
Одлуката на НБА лигата беше критикувана и од Де Арон Фокс, кошаркар на Сакраменто.

“Ќе бидам брутално искрен и ќе кажам дека ова е глупаво. Ние мора да носиме маски цела сезона, а потоа ќе одржиме едно такво натпреварување. Мислам дека сè е во врска со парите”.

Сподели: