ГерманијаФУДБАЛ

Нојер стана апсолутен рекордер во Бундеслигата, тој го сруши Оливер Кан!!!

МАНУЕЛ Нојер постави рекорд во Бундеслигата во победата од 4-0 против Шалке вчера. Баерн победи со 4: 0, што значи дека Нојер успеа да ја зачува празната мрежа на 197. натпревар во Бундеслигата.

Со тоа го сруши рекордот на друга легенда на Баерн, Оливер Кан.

Токму од Шалке, Нојер пристигна во Баерн во 2011 година за 30 милиони евра. Тој со години е еден од најдобрите голмани во светот, а досега одигра 413 натпревари за Баерн.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Сподели: