АнглијаФУДБАЛ

Лестер го сруши Челзи и го презеде врвот. Френк Лампард е се поблизу до отказ!!!

Головите на Лестер ги постигнаа Ндиди (6 ’) и Медисон (41’).

Лестер е прв
Екипата на Брендан Роџерс со тоа го зазеде првото место на табелата каде може да остане доколку Манчестер Јунајтед утре не го победи Фулам на гости.

Челси остана на осмото место со 29 бода, пет бода помалку од пласманот во Лигата на шампионите.

Челзи е во голема криза, а Лампард е близу до отказ
Ова е дури 11-ти натпревар во кој Челси нема победа во Премиер лигата оваа сезона, а на последните пет натпревари има само една победа и дури три порази.

Ова го прави уште поголем притисок врз Френк Лампард и не би било изненадување ако тој набрзо добие отказ.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Сподели: