ФУДБАЛ

ТРАНСФЕРИ: Англичаните нудат 75 милиони евра за Халанд, Ди Марија избира помеѓу двата клуба!!!

Зимскиот преоден рок започна на почетокот на новата година и секој ден на можете да ги следите најновите трансфери и гласини за нив. Прочитајте ги најдобрите приказни од вчера.

Трансфери и гласини за 18 јануари

МИЛИК ВО ФРАНЦИЈА
Полскиот напаѓач Аркадиуш Милик од Наполи оди во Марсеј. Французите ќе го донесат на позајмица и ќе можат да го откупат за осум милиони евра со дополнителни три милиони евра бонус.

ДИ МАРИЈА ОСТАНУВА ПСЖ?
Шпанските медиуми пишуваат дека Јувентус и Тотенхем се заинтересирани за Ди Марија од ПСЖ.

ХАЛАНД Е ЖЕЛБА НА ЛАМПАРД
Атлетик пишува дека Челси го посакува Ерлинг Халанд. Англичаните се подготвени да и платат на Борусија Дортмунд 75 милиони евра и наводно норвешкиот центарфор е најголемата желба на Френк Лампард.

БОРБА ЗА БЕК
Барселона, Јувентус и ПСЖ се борат за десниот бек на Арсенал, Ектор Белерино. Неговиот договор со Арсенал истекува за две лета, а се чини дека Барселона е најверојатната опција бидејќи производ на Белера е Ла Масија.

ПОТПИСОТ на Марио Манџукиќ чека.
Во следните неколку часа, Марио Манџукиќ ќе ги мине лекарските прегледи во Милано и ќе потпише договор со италијанскиот гигант до крајот на следната сезона.

ГЕРМАНСКИТЕ ТРАНСФЕРИ ДЕНЕС
Месут Озил го напушти Арсенал како слободен агент и замина во Турција каде ќе потпише договор да стане нов играч на турскиот гигант Фенербахче.

Да потсетиме, Озил пристигна во Арсенал во 2013 година од Реал Мадрид во досегашниот рекорден договор на лондонскиот клуб вреден 42 милиони фунти. Тој настапи на 254 натпревари во сите натпреварувања и постигна 44 погодоци и подели 77 асистенции.

Сподели: