РАКОМЕТСП КАТАР 2022

ЖЕСТОК УДАР ЗА ХРВАТИ! Остана без важен играч!!!

Хрватскиот репрезентативец Лука Циндриќ го заврши натпреварувањето на Светското првенство во Египет.
Причината е повредата на приемникот, која се влечеше подолго време. Тој го одигра првиот натпревар на Светското првенство против Јапонија (29:29), но и пред тој дуел беше под знак прашалник.


Тој помина 42 минути на теренот, постигна четири гола и подели ист број асистенции.Нема сомнение дека отсуството на клучен играч ќе биде голем удар за Лин Червар, кој нема алтернатива на таа позиција, освен Јанко Кевиќ, ветеран од Нексе.
Следниот натпревар Хрватска го игра против Ангола во недела од 18 часот.

Сподели: