ИталијаФУДБАЛ

Лацио ја разби Рома во градско дерби!!! (Видео)

Најдобрата игра на небесните сини во дербито на главниот град на Италија
Фудбалерите на Лацио ја победија Рома со 3: 0 во дербито во Рим.

Лацио ја „уништи“ Рома во сите аспекти и головите на Чиро Имобиле и Луис Алберт (двајца) покажаа дека тој во моментов е шеф на италијанската престолнина.
Веќе во 14-та минута го видовме првиот гол, стрелецот – Чиро Имобиле, фудбалер кој не планира да престане да постигнува голови, ја искористи својата шанса без некои поголеми проблеми.

Само девет минути подоцна, фантастична топка на Сергеј Милинковиќ-Савиќ, Лазари му врати на Луис Алберт, кој го постигна својот прв гол за 2: 0.

Во продолжение, добра шанса за Сергеј Милинковиќ Савиќ, потоа Лопез фантастично го одбрани, а потоа Имобиле исто така имаше една шанса кога Лопез повторно интервенираше.

Сподели: