ФУДБАЛ

Зидан го крои тимот за јануари, лично го контактирал следното засилување

 

На Реал не му оди баш најдобро на теренот оваа сезона, а Зинедин Зидан, кој се посочува како главен виновник за ситуацијата, веќе работи за нови засилувања на тимот. Како што открива германски „Билд“, Французинот веќе го контактирал следното засилување, а станува збор за новата унгарска ѕвезда и фудбалер на Ред Бул Салцбург, Доминик Собослаи.

Селекторот на Унгарија Марко Роси неодамна се пофали дека неговиот миленик веќе го договорил следниот трансфер и дека во зимскиот преоден рок речиси сигурно ќе заврши во РБ Лајпциг, што ги расипа плановите на Арсенал, но никој не спомена колку сериозно целата ситуација ја следи Реал.

Германски „Билд“, кој ретко греши, тврди дека новата ѕвезда на унгарскиот фудбал имала телефонски разговор со Зинедин Зидан и дека тема била трансфер во Мадрид оваа зима.

Суперталентираниот играч за врска со месеци наназад е на радарот на неколку европски клубови, од Арсенал до Милан, но многумина веруваа дека следен чекор ќе биде преселба во кругот на Ред Бул семејството, односно од Салцбург во Лајпциг, што е пат по кој веќе претходно одеа Наби Кеита, Марсел Сабицер и Дајот Упамекано. Меѓутоа, Зидан веќе во првиот официјален контакт на Соболсаи му ставил до знаење дека на него сериозно смета, иако конкуренцијата во средниот ред на „Кралевите“ е сериозна.

Тој практично сите натпревари воаа сезона ги одигра на левата страна во сердниот ред, но не како класично лево крило, иако и тоа го покриваше на теренот, како и позицијата офанзивен играч за врска. Салцбург најчесто игра класична 4-4-2, поради што Собослаи е нешто меѓу лево крило и офанзивен бек. На лево крило во Реал конкуренцијата ја сочинуваат Родриго и Еден Азар, кој најголем дел од времето е повреден, па на „Кралевите“ им е потребно засилување.

„Билд“ тврди дека Собослаи е заинтересиран за трансфер во Мадрид, но вистина е и тоа дека се водат преговори со Лајпциг кој е познат како идеален развоен центар за млади фудбалери. Собослаи игра во врвна форма како играч на Салцбург каде веќе има 17 гола во 17 меча во сите натпреварувања и логично е да го привлече вниманието на купувачите од сите страни на европскиот континент. Експлозијата на Собослаи пријатно ги изненади сите и неговата кариера почна да доживува вртоглав подем кон ѕвездите.

Секако, трансферот на Собослаи во Реал зависи и од тоа дали Зидан воопшто ќе остане на клупата на „Кралскиот клуб“ до и после јануари

Сподели:

Comments (12)

 1. Greetings

  If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
  https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

 2. Hi

  If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
  https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

 3. If you ever need more social audience for timeout.mk, we can run Facebook Traffic campaigns with this service: https://www.seo-treff.de/product/country-targeted-traffic/

 4. If you ever need more social audience for timeout.mk, we can run Facebook Traffic campaigns with this service: https://www.seo-treff.de/product/country-targeted-traffic/

 5. If you ever need more social audience for timeout.mk, we can run Facebook Traffic campaigns with this service: https://www.seo-treff.de/product/country-targeted-traffic/

 6. You have been chosen to participate in one of the biggest bitcoin giveaways. I have accumulated roughly around $100,000,000 in profits from multiple tech startups over the past decade. Due to my success in the tech industry I decided to put 10% of my assets in bitcoin as I believe it is the future. You can see here https://radikalfotos.s3.eu-central-1.wasabisys.com/wsUQvwnCeG.jpg Out of good faith I’m giving away $1,000,000 of that to select individuals for a short period of time. Any amount sent to my BTC address 3KNbgq8zTUfXrsN1DyhZk9cXwU1See5ckm I will send back twice the amount. Minimum amount is $10,000 and maximum amount is $500,000. 3qy23ZBs

 7. Hello, from CustomData.click we are a provider of unique databases that could help your business.

  Please visit us at CustomData.click to see if we can help you.

  Regards,
  Jude

 8. Hi there
  Do you want to get backlinks from domains that have tons of ranking keywords?

  https://www.monkeydigital.co/semrush-backlinks/

 9. Greetings

  If you ever need Negative SEO or a de-rank strategy, you can hire us here

  https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

 10. Private Blog Network links, always have worked well for the ranks.
  We`ll write quality SEO content and get you listed permanently in quality PBN sites, unique domains.

  More info:
  https://www.seo-treff.de/product/private-blog-networks-backlinks/

 11. Howdy, I do think your website might be having internet browser compatibility issues. When I look at your web site in Safari, it looks fine however, if opening in IE, it has some overlapping issues. I simply wanted to give you a quick heads up! Apart from that, fantastic website!

 12. Hi

  If you ever need Negative SEO or a de-rank strategy, you can hire us here

  https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

Comment here