ФУДБАЛ

Зидан го крои тимот за јануари, лично го контактирал следното засилување

 

На Реал не му оди баш најдобро на теренот оваа сезона, а Зинедин Зидан, кој се посочува како главен виновник за ситуацијата, веќе работи за нови засилувања на тимот. Како што открива германски „Билд“, Французинот веќе го контактирал следното засилување, а станува збор за новата унгарска ѕвезда и фудбалер на Ред Бул Салцбург, Доминик Собослаи.

Селекторот на Унгарија Марко Роси неодамна се пофали дека неговиот миленик веќе го договорил следниот трансфер и дека во зимскиот преоден рок речиси сигурно ќе заврши во РБ Лајпциг, што ги расипа плановите на Арсенал, но никој не спомена колку сериозно целата ситуација ја следи Реал.

Германски „Билд“, кој ретко греши, тврди дека новата ѕвезда на унгарскиот фудбал имала телефонски разговор со Зинедин Зидан и дека тема била трансфер во Мадрид оваа зима.

Суперталентираниот играч за врска со месеци наназад е на радарот на неколку европски клубови, од Арсенал до Милан, но многумина веруваа дека следен чекор ќе биде преселба во кругот на Ред Бул семејството, односно од Салцбург во Лајпциг, што е пат по кој веќе претходно одеа Наби Кеита, Марсел Сабицер и Дајот Упамекано. Меѓутоа, Зидан веќе во првиот официјален контакт на Соболсаи му ставил до знаење дека на него сериозно смета, иако конкуренцијата во средниот ред на „Кралевите“ е сериозна.

Тој практично сите натпревари воаа сезона ги одигра на левата страна во сердниот ред, но не како класично лево крило, иако и тоа го покриваше на теренот, како и позицијата офанзивен играч за врска. Салцбург најчесто игра класична 4-4-2, поради што Собослаи е нешто меѓу лево крило и офанзивен бек. На лево крило во Реал конкуренцијата ја сочинуваат Родриго и Еден Азар, кој најголем дел од времето е повреден, па на „Кралевите“ им е потребно засилување.

„Билд“ тврди дека Собослаи е заинтересиран за трансфер во Мадрид, но вистина е и тоа дека се водат преговори со Лајпциг кој е познат како идеален развоен центар за млади фудбалери. Собослаи игра во врвна форма како играч на Салцбург каде веќе има 17 гола во 17 меча во сите натпреварувања и логично е да го привлече вниманието на купувачите од сите страни на европскиот континент. Експлозијата на Собослаи пријатно ги изненади сите и неговата кариера почна да доживува вртоглав подем кон ѕвездите.

Секако, трансферот на Собослаи во Реал зависи и од тоа дали Зидан воопшто ќе остане на клупата на „Кралскиот клуб“ до и после јануари

Сподели:

Comments (27)

 1. Greetings

  If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
  https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

 2. Hi

  If you ever need Negative SEO to de-rank any site, you can hire us here
  https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

 3. If you ever need more social audience for timeout.mk, we can run Facebook Traffic campaigns with this service: https://www.seo-treff.de/product/country-targeted-traffic/

 4. If you ever need more social audience for timeout.mk, we can run Facebook Traffic campaigns with this service: https://www.seo-treff.de/product/country-targeted-traffic/

 5. If you ever need more social audience for timeout.mk, we can run Facebook Traffic campaigns with this service: https://www.seo-treff.de/product/country-targeted-traffic/

 6. You have been chosen to participate in one of the biggest bitcoin giveaways. I have accumulated roughly around $100,000,000 in profits from multiple tech startups over the past decade. Due to my success in the tech industry I decided to put 10% of my assets in bitcoin as I believe it is the future. You can see here https://radikalfotos.s3.eu-central-1.wasabisys.com/wsUQvwnCeG.jpg Out of good faith I’m giving away $1,000,000 of that to select individuals for a short period of time. Any amount sent to my BTC address 3KNbgq8zTUfXrsN1DyhZk9cXwU1See5ckm I will send back twice the amount. Minimum amount is $10,000 and maximum amount is $500,000. 3qy23ZBs

 7. Hello, from CustomData.click we are a provider of unique databases that could help your business.

  Please visit us at CustomData.click to see if we can help you.

  Regards,
  Jude

 8. Hi there
  Do you want to get backlinks from domains that have tons of ranking keywords?

  https://www.monkeydigital.co/semrush-backlinks/

 9. Greetings

  If you ever need Negative SEO or a de-rank strategy, you can hire us here

  https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

 10. Private Blog Network links, always have worked well for the ranks.
  We`ll write quality SEO content and get you listed permanently in quality PBN sites, unique domains.

  More info:
  https://www.seo-treff.de/product/private-blog-networks-backlinks/

 11. Howdy, I do think your website might be having internet browser compatibility issues. When I look at your web site in Safari, it looks fine however, if opening in IE, it has some overlapping issues. I simply wanted to give you a quick heads up! Apart from that, fantastic website!

 12. Hi

  If you ever need Negative SEO or a de-rank strategy, you can hire us here

  https://www.speed-seo.net/product/negative-seo-service/

 13. Is this your website? timeout.mk? I just sent you a message via the contact form on your site and was wondering if you wanted to try some unique advertising that reaches business owners worldwide? How do we do it? Well you just witnessed our process. We send your ad text to contact forms on websites worldwide. Plans start at a hundred dollars for posting your ad to one million sites.

 14. I’m getting increasingly concerned about the lack of response regarding my laptop purchase from your Amazon store. Here’s the link to the model: https://amzn.to/46pmr71. It’s been days without a functioning product and no support from your end. This was a gift, and it’s causing a lot of distress. Please address this urgently. – Steve

 15. I’m getting increasingly concerned about the lack of response regarding my laptop purchase from your Amazon store. Here’s the link to the model: https://amzn.to/46pmr71. It’s been days without a functioning product and no support from your end. This was a gift, and it’s causing a lot of distress. Please address this urgently. – Steve

 16. I now offer contact form blasting service. With my DFY service you can either do a targeted blast to only websites that match your criteria or bulk blast large volumes of sites worldwide. Prices start at just $50 to reach 500,000 bulk sites. Contact me at my email or skype below for details.

  P. Stewart
  Skype: live:.cid.e169e59bb6e6d159
  Email: ps19108@gomail2.xyz

 17. I now offer contact form blasting service. With my DFY service you can either do a targeted blast to only websites that match your criteria or bulk blast large volumes of sites worldwide. Prices start at just $50 to reach 500,000 bulk sites. Contact me at my email or skype below for details.

  P. Stewart
  Skype: live:.cid.e169e59bb6e6d159
  Email: ps66045@gomail2.xyz

 18. I now offer contact form blasting service. With my DFY service you can either do a targeted blast to only websites that match your criteria or bulk blast large volumes of sites worldwide. Prices start at just $50 to reach 500,000 bulk sites. Contact me at my email or skype below for details.

  P. Stewart
  Skype: live:.cid.e169e59bb6e6d159
  Email: ps73100@gomail2.xyz

 19. Supercharge your online presence! Let us blast your classified ads across 2,000+ high-traffic pages in the US and Canada, along with 500+ blogs and 150+ social sites. Our manual submission service targets the right platforms. Monitor and tweak your ad for optimal results. Elevate your message, expand your reach, and boost your website’s SEO effortlessly!

  For details, shoot me an email or Skype me at my contact info below.

  P. Stewart
  Skype: live:.cid.f2bf75b5a952541b
  Email: philstewart@myyahoo.com

 20. You’re reading this message and I can make millions of people read your message the exact same way!. Don’t worry, it doesn’t cost much Hit me up via email or skype for details.

  P. Stewart
  Skype: live:.cid.e169e59bb6e6d159
  Email: ps4850@gomail2.xyz

 21. You’re reading this message and I can make millions of people read your message the exact same way!. Costs are much cheaper than regular advertising Hit me up via email or skype for details.

  Phil Stewart
  Skype: live:.cid.e169e59bb6e6d159
  Email: ps9490@gomail2.xyz

 22. Now you can post your ad to millions of contact forms just like the ad you’re reading now!. It’s not as expensive as you think. Contact me at my email or skype below for details.

  Phil Stewart
  Skype: live:.cid.e169e59bb6e6d159
  Email: ps2514@gomail2.xyz

 23. This message showed up to you and I can make your message show up to millions of websites the same way. It’s awesome and low-cost.For more information, please email me or skype me below.

  P. Stewart
  Email: netkvk@gomail2.xyz
  Skype: live:.cid.37ffc6c14225a4a8

 24. You saw this message and I can send your message to millions of sites just like this. It’s amazing and affordable.If you are interested, you can reach me via email or skype below.

  P. Stewart
  Email: q2r2x4@gomail2.xyz
  Skype: live:.cid.2bc4ed65aa40fb3b

 25. You saw this message and I can send your message to millions of sites just like this. It’s amazing and affordable.Contact me by email or skype below if you want to know more.

  P. Stewart
  Email: wsrkdu@gomail2.xyz
  Skype: live:.cid.2bc4ed65aa40fb3b

 26. Brand new tech is changing the way companies market. It turns Youtube videos into interactive games keeping the viewers attention. Companies reward people for watching the whole video and create a marketing frenzy like Black Friday.
  As seen on CBS, NBC, FOX, and ABC.

  Drop me a line via email/skype below to see if you qualify for a free GAMIFICATION of your video.

  Julien
  email: gamifyvideo@gmail.com
  skype: live:.cid.d347be37995c0a8d

 27. For a limited time we would like to offer you a NO-COST Reputation Video that you can put on your Website, LinkedIn, Facebook, Instagram etc.

  We simply turn your static 5 Star Reviews into SEO content and will be seen on the Front Page of Google when prospects are looking up your Online Reputation.

  What’s the Catch – excellent question – if you like the video we produce for you, all we need from you is 3 referrals.

  When you introduce them to us, they will get a 50% Discount from our retail pricing.

  GET YOUR NO-CHARGE VIDEO HERE:
  https://YourFreeReputationVideo.com

  Thank You,
  Media Relations

Comment here