Анализа на натпревариТИКЕТ НА ДЕНОТ

Анализа на натпревари 11.12.2020

20.30 часот Волфцбург – Ајнтрахт

Одличната одбрана на „волците“ малку се откажа, но тие повторно не загубија и навистина ги потврдуваат своите големи амбиции. Вегорст се уште е во одлична форма и е главна поддршка во нападот, но тие имаат уште неколку играчи кои се закануваат и постигнуваат голови. Ајнтрахт е рекордер со седум ремија и затоа не напредува на табелата. Тој сè уште е многу опасен и може да изненади кој било тим. Во Волфсбург ќе мора да вложат напори да освојат барем еден бод.

Предлог: I1-3 & II1-3 (1,92)

20,45 часот Сасуоло – Беневенто

Фактот што Сасуоло не беше поразен во Рим (0: 0) не е изненадување, но вистина е дека не видовме гол на таа игра. Втор последователен натпревар во кој избраниците на Де Зерби не најдоа решение во нападот и мора да се признае дека тоа ретко му се случува на Сасуоло. Беневенто е без пораз на три натпревари: победа во Фиренца, реми со Јувентус и Парма. Очигледно е дека гостите ја подобрија играта во одбраната, па затоа се препорачува да бидете претпазливи со поголем број на голови.

Предлог: 1X и 0-3 (2.00)

21.00 часот Сент Етјен – Анжи

Тој го извлече Сент Етјен со Дижон, а пред тоа со Лил, но поради тоа, серијата без победа порасна на 10 натпревари. Судејќи според формата и позицијата на гостинот (3-0-1), на Пјуел ќе му биде тешко да слави дури и сега. Лутите играат добро и, што е многу важно, имаат учинок од 4-0-1, рамо до рамо со Лион, и зад Олимпик и ПСG. Дефанзивецот Сулејмани Думи се враќа од суспензијата, Бахонен и Переира се расположени за напад, додека домашната екипа повторно најмногу се потпира на Ваби Хазри.

Предлог: X2 & 2 + (2.00)

21.00 Лидс – Вест хем

Лидс не изгледа како тим што може да биде загрозен, но не би било лошо да ја подигнеме малку нивната форма. Многу зависи од перформансите на Бамфорд и некој друг ќе мора да се приклучи на разноврсниот напаѓач. Бјелса ќе има проблем во одбраната доколку лекарите не го опорават Кох, а шансите се половина. Вест Хем беше слаб против Јунајтед, сега гради оптимизам на неколку добри гостувања (Шефилд 1: 0, Тотенхем 3: 3, Лестер 3: 0). Антонио останува во закрепнување, Фредерикс би можел да игра.

Предлог: 1X и 2 + (1,65)

21.00 часот Ваљадолид – Осасуна

Ваљадолид не се надеваше на поени во Мадрид против Атлетико, па следеше очекуваниот пораз од 0: 2. Не му е гајле, играта што следи во секој случај му е поважна. Тие ја фатија и врската за Осасуна, која е во катастрофална форма. Таа успеа да ремизира еднаш во последните пет натпревари и тоа е единствената точка. Нивниот напад е меѓу најнеплодните во лигата, иако ниту Ваљадолид не може да се пофали со прецизноста на своите играчи.

Предлог: 1XиX (1,62)

ВКУПНА КВОТА 20,52

Сподели: