ФранцијаФУДБАЛ

Меси во составот на ПСЖ за вечерашниот натпревар!

ЛЕО МЕСИ е вклучен во составот на ПСЖ за вечерашниот француски натпревар на гости против Ремс, објави парискиот клуб во неделата.

За 34-годишниот Меси, кој потпиша двегодишен договор со ПСЖ, со опција за продолжување на уште една година, откако му истече договорот со Барселона, ова треба да биде прв натпревар со новиот тим откако пристигна во август 10 -ти.

Аргентинецот нема играно од финалето на Копа Америка, во кое Аргентина славеше против Бразил на 10 јули.

Во тимот се францускиот напаѓач Килијан Мбапе и Бразилецот Нејмар.

ПСЖ има максимални девет бода по три кола и се наоѓа на врвот на табелата. Вечерашниот судир против Ремс започнува во 20:45 часот.

Сподели: