УЕФА ЕУРО 2020ФУДБАЛ

Погледнете како Данците го криеја Ериксен со своите тела од камерите и навивачите!

Видовме СТРАШЕН момент на натпреварот од првото коло од групата Б помеѓу Данска и Финска. Кристијан Ериксен пропадна во еден момент и остана во бесознание. За среќа, според последните вести, болницата е во стабилна состојба.

Покрај големиот борец Ериксен, голема чест треба да им се оддаде и на неговите играчи. Тие истрчаа и го опколија Ериксен и медицинскиот тим за да не го гледаат страшниот настан ниту навивачите на стадионот ниту луѓето во живо.

Сподели: